ویدئو وال و پنلهای صنعتی

تامین تجهیزات و پیاده سازی کلیه پروژه های مبتنی بر استفاده از نمایشگرهای ویدئو وال و پنلهای صنعتی در ابعاد و امکانات متنوع

ویدئو وال

ویدئو وال (VIDEO WALL ) مجموعه ای از پنلهای مخصوص صنعتی هستند که با اتصال تعداد مشخصی از آنها می توان نمایشگری عریض و یکپارچه با قابلیت کارکرد ۷/۲۴ طراحی نمود.

در این پلتفرم امکان پخش محتوای متنوع تصویری بصورت ترکیبی و مجزا با استفاده از ورودی های متعدد فراهم می گردد.

موارد استفاده از سیستمهای ویدئو وال از قرار زیر است:

  • کلیه سازمانها و ارگانها
  • مراکز پشتیبانی و مانیتورینگ
  • اتاقهای فرمان و کنترل مراکز صنعتی
  • استودیوهای تولید و پخش برنامه های تلویزیونی
  • اماکن عمومی مانند مراکز تجاری، تفریحی، فروشگاه های زنجیره ای
  • ترمینال فرودگاه ها و بخش حمل و نقل عمومی
  • شعب مؤسسات مالی و بانکها و سالنهای بورس
  • لابی سالنهای برگزاری همایش و آمفی تاترها

انواع کنترلر برپایه نوع استفاده در پروژه

کنترل کننده های بر پایه سخت افزار:

Matrix switch: واسط سخت افزاری دارای ورودی و خروجی های مجزا و ثابت(۴*۴/ ۸*۸/ ۱۶*۱۶ و…)  با قابلیت کنترل و چینش تصاویر محدود می‌باشد، این سیستم قادر به حفظ کیفیت به صورت Full HD نمی‌باشد.

 ( Field Programmable Gate Array ( FPGA: نوع پیشرفته تری از سیستم های ماتریکس سوئیچ بوده که به عنوان یکی از کنترلر های با قابلیت، در مراکز مانیتورینگ حرفه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد همینطور اشاره می‌شود سخت افزار این سیستم به صورت ماژولار بوده و امکان تغییر کارت های ورودی و خروجی وجود دارد. کنترلرهای سخت افزاری، پردازنده های مبتنی بر دستگاه هستند که بر روی یک پلاتفرم سخت افزاری FPGA،  با پردازنده اختصاصی سرعت بالا و یک سیستم عامل جاسازی شده و سفارشی ساخته شده اند. همچنین این سیستم ها طراحی شده برای اهداف خاص هستند. آنها معمولا بر روی یک مجموعه از تراشه های پردازش تصویر قابل برنامه ریزی، ساخته شده اند و سیستم عامل ندارند.

کنترلر های مبتنی بر سخت افزار دارای پهنای باند اختصاصی و مستقل کانال ورودی/ خروجی ۵۰ گیگابیت در ثانیه است که به پردازش ویدئو با سرعت بالا و تعویض با تاخیر بسیار کم کمک می‌کند.

امکانات نرم افزاری:

ویژگی متمایز کننده سیستم های ماژولار از دیگر واسط های مدیریت تصاویر، علاوه بر امکان سفارشی سازی، داشتن نرم افزار تحت وب، منعطف با امکانات بالا جهت مدیریت تصاویر می‌باشد. این نرم افزار با قابلیت نصب برروی انواع سیستم ها (کامپیوتر، لب تاپ، تبلت و موبایل)، امکان داشتن چندین پنل مدیریتی با ایجاد دسترسی های متفاوت از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه مصرف کننده خاص خود (مراکز مانیتورینگ حساس) را جلب می‌کند.

کنترلر ویدیو وال بر پایه کامپیوتر (استفاده از کارت گرافیک های حرفه ای و  نرم افزار)

یک نوع دیگر از کنترلر ویدیو وال، PC   یا Windows based Controller است. این کنترل‌ کننده از کامپیوترهای استاندارد یا صنعتی به جای سخت‌افزار اختصاصی استفاده می‌کند.

یک کنترلر PC و Video card مبتنی بر نرم افزار یک رایانه است که یک سیستم عامل (به عنوان مثال ویندوز، لینوکس، مک) را در یک رایانه یا سرور مجهز به کارت گرافیک اختصاصی چند خروجی و با کارتهای ورودی ضبط ویدیویی، در سیستم عامل خود اجرا می کند. این کنترلر دیجیتال تصویری اغلب بر روی شاسی صنعتی با توجه به قابلیت اطمینان اتاق های کنترل و مراکز موقعیتی خاص ساخته شده است.

© کپی رایت - گروه تکفام